سلامت

معرفی ترازوی HN300T2 Intelli IT امرن

omron-hn-300t2-intelli-it-review

اهمیت کنترل وزن

وزن ایده‌آل برای هر فرد متفاوت است. زیرا عوامل مختلفی مثل سن، جنس، نسبت ماهیچه به چربی، قد و نحوه توزيع چربی در این امر نقش دارند. اضافه وزن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند چاقی، دیابت نوع ۲، فشار خون و مشكلات قلبي عروقی را افزایش دهد.

اضافه وزن در تمامی افراد موجب بیماری و مشكلات سلامتی نمی‌شود اما عدم کنترل آن ممكن است در آینده مشکلاتی را ایجاد کند. بنابراین ضروری‌است که برای کنترل مداوم وزن، ترازویی در دسترس داشته‌باشیم که علاوه بر دقت بسیار بالا، بیشترین میزان بهره‌وری را برای ما داشته باشد و اطلاعات تکمیلی دیگری را نیز درباره بدن در اختیارمان قرار دهد.

معرفی ترازو امرن

ترازو دیجیتال امرن مدل HN300T2 Intelli IT از سری محصولات هوشمند امرن است که به واسطه اتصال به بلوتوث و قابلیت One-Touch، کنترل و اندازه‌گیری وزن را از همیشه آسان‌تر کرده است. قابلیت one-touch یعنی به محض اینکه روی ترازو بایستید، روشن می‌شود. همچنین به منظور صرفه‌جویی در مصرف، ترازو بعد از ۱۰ ثانيه به‌طور خودکار خاموش می‌شود. 

منبع تغذیه این ترازو چهار عدد باتری نیم‌قلمی است. بعد از قرار دادن باتری در دستگاه، بلافاصله ترازو را روی یک سطح سفت و هموا قرار دهید تا ترازو به طور اتوماتیک کالیبره ‌شود. در صورتیکه باتری دستگاه ضعیف باشد، نباید مورد استفاده قرار گیرد بنابراین وقتی علامت (باتری) و A1 روی صفحه نمایشگر نمایان شد، لازم است هر ۴ باتری را تعويض کنید. لازم به ذکر است اطلاعات ذخیره شده در ترازو با خارج کردن باتری پاک نمی‌شود.

این ترازو قابلیت اندازه‌گیری وزن تا ۱۵۰ کیلوگرم را دارد و علاوه بر واحد کیلوگرم، پوند و استون را نیز اندازه می‌گیرد. برای تغییر واحد اندازه‌گیری لازم است در هنگام خاموش بودن ترازو، دکمه set را در پشت دستگاه بفشارید.

یکی از موارد مؤثر در وزن افراد، شاخص توده‌ی بدنی (BMI) است که ترازوی HN300 امرن قابلیت اندازه‌گیری آن را دارا می‌باشد. BMI نسبت وزن به قد ما را می‌سنجد و از این طریق مشخص می‌شود که آیا ما اضافه وزن داریم یا خیر. همانطور که پیش‌تر گفته شد، ترازوی HN300 امرن قابلیت اتصال به بلوتوث را دارد و با نصب اپلیکیشن omron connect می‌تواند اطلاعات را به دستگاه هوشمند شما انتقال دهد و نتیجه ۳۰ اندازه‌گیری آخر را برای ۲ کاربر ذخیره کند.

در صورتیکه از فشارسنج‌های امرن نیز استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن، تاثیر وزن را بر فشار خون خود مشاهده کنید.

چگونگی اتصال دستگاه به بلوتوث:

برنامه امرن کانکت را روی دستگاه هوشمند خود نصب کنید.

بلوتوث دستگاه هوشمند خود را روشن کنید.

برنامه را روی دستگاه خود باز کنید و دستوراتی را که روی صفحه نمایشگر نمایش داده می‌شود را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید ترازو در فاصله‌ای کمتر از ۵ متری شما قرار داشته باشد.

دکمه بلوتوث را در کناره‌ی ترازو فشار دهید و برای ۲ ثانيه نگه دارید. علامت بلوتوث و نماد p بصورت چشمک‌زن ظاهر می‌شود.

 

زمانیکه ترازو با موفقیت به دستگاه هوشمند متصل شد، علامت ok روی نمایشگر ترازو ظاهر می‌شود.

در صورتیکه علامت Err روی نمایشگر ترازو ظاهر شد، دستورالعملی را که در برنامه نشان داده می‌شود را دنبال کنید.

نکاتی درباره اندازه‌گیری وزن :

برای پایش صحیح وزن، از یک ترازوی ثابت استفاده کنید.

دقت کنید که هر دو پای خود را در مرکز ترازو قرار دهید و هنگام اندازه گیری وزن تا حد ممکن بی حرکت بمانید.

توجه داشته باشید که نوسانات وزن کاملا طبیعی است.

صبح‌ها بعد از تخلیه مثانه و قبل از دوش گرفتن، بهترین و دقیق‌ترین زمان برای اندازه گیری است.

قبل از اندازه گیری وزن، بیش از حد سدیم مصرف نکنید.

بهتر است بعد از ورزش، ۱ روز کامل صبر کنید و سپس وزن خود را اندازه گیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *